Gdy klimatyzator się przegrzewa

    Są klimatyzatory, które mocno się nagrzewają podczas pracy, co powoduje, że dostarczają do chłodzonego pomieszczenia spore ilości energii zamiast ją wypompowywać. Czy da się coś z tym zrobić?

    W sieci widziałem kiedyś opinie o jednym z malutkich klimatyzatorów przenośnych informację, że on więcej nagrzewa niż ziębi. No cóż tak czasem może być. Ale czy da się tą sytuację jakoś uratować? Myślę, że tak. O ile sprzęt faktycznie nie jest uszkodzony to można spróbować kilku zabiegów, które powinny sprawić, że sprzęt mimo wszystko będzie użyteczny.

Najpierw ocieplmy rurę wylotową, później można dołożyć drugą rurę, by nie robić podciśnienia w pomieszczeniu, co opisywałem tu ( http://klimatyzator.e-targ.pl/klimatyzator-przenosny-montaz.html )

Następnie jeśli sam klimatyzator się grzeje znaczy to widać to, że niewydolnie jest odprowadzane ciepło z niego i można spróbować dołożyć mocno wydajny wentylator kanałowy do rury wydalającej powietrze ciepłe na zewnątrz. Jeśli zwiększymy prędkość przepływu powietrza chłodzącego klimatyzator przenośny jest szansa, że szybciej zostanie schłodzony a tym samym nie powinien się tak bardzo nagrzewać a przy okazji jego wydajność powinna znacząco wzrosnąć z powodu zmniejszenia się temperatury czynnika.

Pamiętajmy, że wszystkie przeróbki robimy na własną odpowiedzialność i redakcja nie bierze odpowiedzialności za ewentualne straty.