Wiatrak w pomieszczeniu

    Wiatrak może w upały przynieść ulgę i wiele osób z niego korzysta w szczególności tam, gdzie nie da się zastosować klimatyzacji.

     Gdy ratujemy się wiatrakiem w danym pomieszczeniu to niestety nie zmniejsza on temperatury w nim a raczej zwiększa z uwagi na to, że wiatrak pracując sam się grzeje. Daje to jednak uczucie chłodu i ponieważ ciało ludzkie ma temperaturę z reguły powyżej temperatury otoczenia i wiejąc na siebie temperaturą 32 stopnie to i tak lepiej niż te 36,6, które mamy w sobie. Poza tym ruch powietrza wysusza co dodatkowo daje lepszy efekt.

Przy chłodzeniu się wiatrakiem warto nie kierować silnego wiatru na siebie, gdyż może to skończyć się przeziębieniem.

Do wyboru mamy zwykłe wiatraki, wiatrki komputerowe podłączane na USB, które z reguły sa dużo słabsze ale dzięki temu kierując na siebie taki strumień powietrza raczej nie zachorujemy.

Wiatraki z lodem

W sprzedaży dostępne są też ulepszone wiatraki, które umożliwiają wrzucenie lodu do niego i wtedy powietrze, które wychodzi z wiatraka rzeczywiście ma niższą temperaturę. Niestety musimy co jakiś czas cyklicznie dodawać kawałki lodu do niego co jest nieco uciążliwe ale i nie niemożliwe.