Ocieplenie budynku

    Ocieplenie budynku wbrew pozorom wpływa również na właściwości utrzymywania zimna w jego wnętrzu a nie tylko ciepła.

   Ci co dopiero co ocieplili swój budynek mogą poświdczyć jak bardzo wiele znaczy to dla utrzymania ciepła lub też chłodu i jak bardzo zmiejsza to koszty użytkowania takiego domu.

Warto dom ocieplić z zewnątrz np. styropianem co sprawi, że w zimie wolniej będzie tracił temperaturę zaś w lecie wolniej będzie się ocieplał. Generalnie będzie on wtedy bardziej odporny na czynniki zewnętrzne, chyba, że sami zdecydujemy inaczej otwierając na przestrzał okna czy drzwi i doprowadzimy do wyrównania się temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Oczywiście musi to trwać jakiś dłuższy czas, gdyż chwilowe przewietrzenie niewiele zmieni ze względu na niewielką masę powietrza, które momentalnie dopasuje się temperaturowo do wnętrza naszego domu czy mieszkania. By uzyskać trwały efekt trzeba by poddać wnętrze pomieszczeń długotrwałym działaniom powietrza z zewnątrz.

Warto też ocieplić strych oraz balkony, które działają jak żeberko radiatora. Niestety nie wszędzie możemy sobie na to pozwolić, bo gdy mieszka się w bloku to często nie da się zbyt wiele zmienić samemu.

Ocieplanie pomieszczeń wewnątrz - nie polecane

    Można też pomieszczenie ocieplić wewnątrz, ale totalnie czegoś takiego nie polecam no chyba, że ktoś lubi mieć grzyby w domu. Problem wtedy jest taki, że mury się właśnie dopasowały do temperatury na zewnątrz a wewnątrz jest inna temperatura. To mi zalatuje rosą i możliwością skraplania się i to na styku zimnego i ciepłego.

Reasumując: Ocieplając budynek zyskujemy nie tylko zimą ale i latem.