Klimatyzacja w bloku

    Gdy mieszkamy w bloku wówczas możliwości montażu klimatyzacji mogą być mocno ograniczone. Wszystko zależy od spółdzielni a także sąsiadów.

    Taka klimatyzacja niestety nieco huczy co może przeszkadzać ludziom mieszkającym obok nas. Pół biedy, gdy pracują w czasie gdy chcemy schłodzić sobie mieszkanie, gdy jednak próbujemy to zrobić w sobotę lub niedzielę wówczas mogą pojawić się protesty.

Podobne problemy może robić spółdzielnia mieszkaniowa, która może nie zgadzać się na montaż stacjonarnych urządzeń na zewnątrz a jak wiadomo to ich zgodę musimy mieć gdy mocujemy coś na elewacji zewnętrznej.

Czy jesteśmy wtedy bezsilni i zdanymi na los ofiarami ukropu? Nie! Z pewnością nie. Możemy zastosować klimatyzacją przenośną ale musimy też zdać sobie sprawę, że tak wygodnie to już nie będzie, bo trzeba będzie ten klimatyzator uruchamiać poprzez montaż rur na zewnątrz a także, że hałas będzie wtedy w środku a nie na zewnątrz oraz że wydajność będzie w prawie każdym przypadku będzie słabsza niż przy dobrze zamontowanym splicie. Jednak wydajność przenośnego można mocno poprawić o czym piszemy na łamach tej strony.

Gdy zdecydujemy się na splita czy też gdy będziemy zmuszeni wybrać klimatyzator przenośny pamiętajmy też o tym, by sprawdzić, czy nasza instalacja elektryczna wytrzyma spore obciążenie. Czyli czy przewody nie są czasem aluminiowe a połączenia w gniazdkach nie są poluzowane, bo to może oznaczać grzanie się gniazdek czy też przewodów w ścianie aż do pożaru włącznie. Jeśli się na tym nie znamy sprowadźmy fachowca, by to ocenił. Nie radzę próbować grzebać w gniazdkach komuś, kto na tym się nie zna, bo może to oznaczać nawet śmiertelne porażenie prądem.